Vyhledávání


Kontakt

Ladislav Schůt
Na Trávníku 1237
516 01 Rychnov nad Kněžnou

tel. 605 589 593

E-mail: ladislav.schut@tiscali.cz

Z historie

 

  • Kapelu založil v roce 1947 Josef Linhart jako big band s klasickým (Vlachovským) obsazením. Jako velice schopný hudebník si dovedl k sobě sehnat kvalitní hráče. V krátké době byl orchestr oblíbený v celých východních Čechách. Od počátku kapela působila pod patronací odborů v závoďě AZNP Kvasiny.  Musela proto kromě swingové a taneční hudby zvládnout i dechovou hudbu pro různé oficální akce.
  • Proč se jmenujeme Combi ? V 60tých letech se v se v Kvasinách vyráběla Škoda Octavia Combi. Právě v té době kapela hledala nějaký vhodný název. Nemusela pro něj chodit daleko.
  • V kapele se vystřídalo mnoho výborných muzikantů - např. J.Hašek, V. Balous, A.Šreibr, V. Melichar, Ladislav Schůt st., Z.Macháček, F.Slavík, K. Švenka, J.Beneš, J.Resch, P.Pešek, M. Zaňka a mnoho dalších. Raritou byli bubeníci. Těch se do roku 1989 vystřídalo v kapele 32.
  • V pozdějších letech zájem o velké kapely postupně opadal. Na tento trend však dokázal kapelník Linhart vždy reagovat. Včas zařadil do kapely elektrické nástroje a stále více kladl důraz na vokální složku produkcí, aby bylo možné kvalitně interpretovat soudobé žánry.
  • Nás současné muzikanty těší, že na mnoha místech, kam přijedeme třeba po mnoha letech, je pojem "Combi Kvasiny" stále mezi lidmi živý a na kapelu z jejích počátků i dalších období rádi vzpomínají.